Ojciec ?więty apeluje o pokój i złożenie broni


W homilii w czasie mszy w bazylice świętego Piotra Benedykt XVI zaapelował w piątek do wspólnoty międzynarodowej o "nawrócenie się na plany pokojowe, kompletacja wszelkiego rodzaju broni i wspólne obligacja na sprawa budowy świata z większym natężeniem godnego człowieka".

55 krajów odpowiedzialnych za prawie 80 proc. światowych emisji gazów cieplarnianych wyznaczyło sobie narodowe cele dotyczące ograniczeń tych emisji w walce z globalnym ociepleniem - poinformowała ONZ. pośród nich są m.in. Chiny, USA i Unia Europejska. Piłkarze Wisły Kraków, w swoim ostatnim meczu w czasie zgrupowania w Hiszpanii, pokonali w sparingowym meczu III-ligowy Ayamonte CF 3-0. dziś ekipa Macieja Skorży wraca do kraju. Islandzki wulkan pod lodowcem Eyjafjallajoekull, od nad półtora miesiąca wyrzucający pył, który utrudnia spedycja lotniczy, zmniejsza aktywność - poinformował w niedzielę przedstawiciel islandzkich służb meteorologicznych.Setki osób wzięły w sobotę frakcja w marszu przeciw przemocy i agresji gangów narkotykowych w Ciudad Juarez pod ręką granicy Meksyku z USA. Wielu mieszkańców miasta żąda rezygnacji prezydenta Felipe Calderona. Po objęciu posady szkoleniowca Cracovii przez Oresta Lenczyka, z krakowskim zespołem pożegnał się trener bramkarzy, Rafał Skórski. Od tego czasu w "Pasach" powstał wakat na tym stanowisku. Gwałcenie kobiet i namawianie do aborcji - to motyw nadrzędny japońskiej gry RapeLay. Po wielu kontrowersjach grę w ubiegłym roku wycofano ze sklepów. RapeLay można tymczasem bez problemu odciągnąć z internetu. O całej sprawie pisze CNN.

Co w żadnym wypadku 3 osoby zginęły w eksplozji w Istambule. Do wybuchu doszło we wtorek w pobliżu autobusu przewożącego załoga wojenny - donoszą tureckie media.

W miasteczku Bagnone w Toskanii we Włoszech, liczącym dwa tysiące mieszkańców, wszyscy zastanawiają się, kto w sobotę wygrał 147, 8 mln euro w grze liczbowej Superenalotto. To tam właśnie, w pobliżu miasta Massa Carrara, w barze "Biffi", za 2 euro został kupiony szczęśliwy kupon, kto grającemu przyniósł za trafioną "szóstkę" tę rekordową fortunę. Od 70 do 80 osób poniosło w piątek kostucha na południu Nigerii na rezultat wybuchu samochodu cysterny z benzyną, kto spowodował palenie się się kilku innych pojazdów - podały nigeryjskie dzienniki, powołując się na policję.

Białoruska milicja zatrzymała siedmioro Polaków, którzy chcieli dochrapać się się do Domu Polskiego w Iwieńcu. budowla przejęły w pierwszy dzień tygodnia mińskie władze. przedsięwzięcie wzbudziła "bardzo poważne zastrzeżenia" Warszawy. Do "stanowczej reakcji na wrogie akty władz Białorusi" wezwało MSZ stowarzyszenie "Wspólnota Polska". upadłość grozi fundacji im. Federico Felliniego, przyznającej prestiżowe nagrody filmowe - poinformowały w sobotę włoskie media. Być może fundacja, aby spłacić długi, sprzeda słynne rysunki reżysera. Korespondentowi "Gazety Wyborczej" Wacławowi Radziwiniczowi odebrano mikrofon na konferencji Służby Wywiadu Zagranicznego. Stało się to po niewygodnym pytaniu, które zadał prowadzącym konferencję.Planowane wywiad przedstawicieli pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemiec w sprawie irańskiego programu nuklearnego nie odbędzie się w tym roku - oświadczył amerykański Departament Stanu. Królestwo Holandii słynie ze swojej tolerancji, jeżeli idzie o tzw. miękkie narkotyki. Jak się niemniej okazuje, ludność tego kraju - mimo powszechnym opiniom - wystarczająco nie są miłośnikami marihuany. Z najnowszych danych wynika, że Holendrzy są jednymi z najrzadziej korzystających z tego typu używek w Europie. 59-letni słowacki taternik zginął w sobotę w masywie Gerlachu w Tatrach Wysokich - poinformowało słowackie larum górskie Horska Zachranna Slużba.

Papandreu: powinno się zacisnąć pasa


Premier Grecji, socjalista Jeorjos Papandreu wezwał Greków do zaciskania pasa pod skutków kryzysu, w jakim znalazł się brzeżek z powodu korupcji, klientelizmu i marnotrawstwa. Zaapelował, by skończyć z klientelizmem i uzdrowić finanse publiczne.

apogeum nuklearny krytykowany


Choć administracja prezydenta USA Baracka Obamy uznała za duży szczęście zakończony we wtorek clou nuklearny w Waszyngtonie, to opozycyjni i politycy i niezależni eksperci krytykują go, wskazując, że nie przybliża za bardzo bezpieczeństwa nuklearnego na świecie.

Potwierdzono ekstra punkt kulminacyjny UE 17 września


Szefowie państw i rządów Unii Europejskiej spotkają się 17 września na nadzwyczajnym szczycie w Brukseli - poinformował szef rządu Szwecji, sprawującej w tym momencie przewodnictwo w UE.

idol poparł Sarkozy'ego. Teraz żyje z zasiłku


Doc Gyneco - po polsku lekarz Ginekolog - był gwiazdorem francuskiej estrady. natomiast jego nowa płyta, którą wyprodukował syn prezydenta Pierre Sarkozy, okazała się jedną z największych kompromitacji w historii nadsekwańskiego show-biznesu.

gliniarz strzelił z paralizatora w plecy 10-latki


Dustin Bradshaw, stróż prawa z Arkansas, nie wahał się użyć paralizatora typu Taser przeciwko 10-letniej dziewczynce, ponieważ ta… nie chciała wziąć prysznica - podaje "Daily Telegraph".

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszelki być może ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny plus zawżdy na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypadkiem ułożyć zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły plus wiecznie na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice. najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice.