Obama: Masakra Ormian jedną z największych okropności XX wieku


jankeski prezydent Barack Obama nazwał masakra Ormian popełnione pod dosyć tego istnienia imperium osmańskiego "jedną z największych okropności" XX wieku. W sobotę obchodzona jest 95. rocznica rzezi Ormian z wykorzystaniem Turków.

Erika Steinbach znów agresywna, znów "trele-morele"o tym, że nikt z zagranicy (czyli z Polski) nie będzie wtrącał się w skład osobowy rady muzeum "wypędzonych", znów gadka o dramacie Niemców - pisze na swoim blogu w Onet.pl eurodeputowany z PiS Ryszard Czarnecki. - Prawica Rzeczpospolitej apeluje do Ministerstwa Spraw Zagranicznych o zdecydowaną i stanowczą reakcję na wszystkie formy antypolskiej nienawiści i pogardy występujące za granicą. W szczególności apelujemy o reakcję na przygotowywany błona fotograficzna "Córka Hitlera", którego przedmiotem ma być nadajnik Maryja - głosi oświadczenie zamieszczone na stronie internetowej Prawicy Rzeczpospolitej. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji potwierdziło, że otrzymało oficjalną notę strony polskiej w sprawie planowanych na 10 kwietnia uroczystości w Katyniu z udziałem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego."Nasz Dziennik": Były pryncypał komisji naciskowej Sebastian Karpiniuk z PO monitował prokuraturę prywatnymi listami w sprawie ewentualnych zarzutów na Mariusza Kamińskiego. struktura Gazociągu Północnego opóźni się z powodu min. W pobliżu wybrzeża Gottlandii na Bałtyku znaleziono dubel niemieckie bomby. Muszą zostać usunięte, aby możliwe było ustawienie rur Nord Streamu na dnie morza. Prezydent Barack Obama przywrócił niezależnej agendzie doradczej ds. wywiadu uprawnienia w zakresie informowania prokuratora generalnego o podejrzeniu złamania prawa za pomocą którąś z agencji wywiadowczych - informuje przedstawicielstwo Associated Press.

zaradność pewnego hodowcy kur z miejscowości Brzoza k. Wielunia przeszła najśmielsze oczekiwania łódzkich celników. zamiast fermy pełnej kurczaków odkryli u niego tysiąc osiemset litrów nielegalnego spirytusu.

Brytyjczycy, których lotniska od kilku dni sparaliżowane są za pośrednictwem wulkaniczny pył znad Islandii postawili na swój największy skarb. Królewska Marynarka Wojenna pomoże brytyjskim turystom, którzy utknęli na kontynencie po zablokowaniu nieba nad Europą. 2,6 miliona dolarów zapłaci bezimienny internauta za alternatywa zjedzenia lunchu z Warrenem Buffettem. Szczęśliwiec wylicytował strawa z legendarnym inwestorem na portalu aukcyjnym eBay. Kwota, którą zapłaci, trafi na cele charytatywne.

Michał Kamiński z PiS w połowie kadencji być może odwołać z kierowania frakcją Konserwatystów i Reformatorów w europarlamencie. Jak informuje "Wprost", zmiany na tym stanowisku zażądali wejściowy w zespół frakcji brytyjscy torysi. - Zniszczenia są ogromne - relacjonował z Madery reporter TVN24. Portugalską wyspę w nocy z piątku na sobotę nawiedziły największe od 1993 r. nawałnice, powodując powodzie i osunięcia ziemi, w których zginęło co w żadnym razie 40 osób. Wśród ofiar nie ma Polaków. Turcja staje w obronie Iranu i apeluje do Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników, by nie naciskali na nałożenie za pośrednictwem ONZ nowych sankcji na Iran.kadra koszykarzy ma nowego trenera - został nim Białorusin z polskim paszportem Igor Griszczuk, od lat mieszkający w Polsce. Komfortowej pracy wszelako mieć nie będzie - kontrakt został niżej podpisany wręcz przeciwnie do końca sierpnia, a warunkiem przedłużenia jest awans do mistrzostw Europy. Griszczuk zastąpił Izraelczyka Muli Katzurina. Sydney stało się na dowolny trwanie niemalże niewidoczne. pełnia z powodu piaskowej mgły, która przykryła to australijskie miasto. Na miejscu katastrofy pociągu relacji Moskwa-Petersburg znaleziono elementy materiałów wybuchowych - cytuje agencja Interfax słowa Władimira Markina z Komitetu Śledczego Prokuratury Generalnej. Potwierdzają się wskutek tego wstępne ustalenia, że przyczyną katastrofy był afekt terrorystyczny. już do wysadzenia pociągu przyznała się nacjonalistyczna organizacja Combat 18. W katastrofie zginęło co najmniej 26 osób.

Polska nie przeforsuje swojej wizji na szczycie?


schemat wniosków końcowych rozpoczynającego się w czwartek szczytu UE nie przewiduje postulowanych przez Polskę propozycji - donosi PAP, która dotarła do dokumentu. Chodzi o konkretne rozwiązania ws. podziału obciążeń finansowych poszczególnych członków Unii, związane ze wsparciem najbiedniejszych krajów świata.

Opel nie prawdopodobnie dokonać ostatniego kroku


Nieoczekiwane rozszerzenie negocjacji w sprawie Opla. Choć umowa o sprzedaży europejskiej marki General Motors kanadyjsko-rosyjskiemu przymierze miało pozostać podpisane w czwartek, to nie wiadomo, czy stanie się to do końca tygodnia. Niuanse tkwią w głównie w ustaleniu szczegółów pomocy, jaką kraje, w którym Opel ma fabryki, mają mu udzielić.

Tusk: to bezprecedensowa umowa dla Polski


Donald Tusk poinformował po spotkaniu z Jose Louisem Rodriguezem Zapatero, iż dzięki polsko-hiszpańskiej umowie o sprzedaży uprawnień do emisji CO2 Kraj nad Wisłą może uzyskać sporo środków na inwestycje związane z ochroną środowiska.

"Błagamy o worki; Jesteśmy w szoku; To nie do opisania"


Z całego kraju na naszą skrzynkę Kontakt TVN24 napływają maile od widzów z terenów zmagających się z wielką wodą. Ci, do których powódź dotarła już na początku tygodnia przesyłają zdjęcia zalanych domów, utopionych aut, zniszczonych ogrodów. Ci, którzy swoją walkę z wodą nie wcześniej rozpoczynają, apelują o pomoc.

Vonn. I całość jasne


Lindsey Vonn jest bezkonkurencyjna. Liderka Pucharu Świata pewnie sięgnęła po olimpijskie złoto w zjeździe. Na niezmiernie trudnej trasie Amerykanka, jak jedna z niewielu faworytek... nie wywróciła się.

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszelki być może ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny plus zawżdy na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypadkiem ułożyć zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły plus wiecznie na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice. najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice.