W nocy pyły wulkaniczne znikną z polskiego nieba


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w nocy z wtorku na środę nad Polskę napłyną masy świeżego powietrza, już bez zanieczyszczeń pochodzenia wulkanicznego. Jak podaje Polska przedstawicielstwo Żeglugi Powietrznej, przestrzeń powietrzna nad Polską będzie otwarta od godz. 7 wcześnie rano w środę.

Następczyni szwedzkiego tronu, księżniczka Wiktoria poślubiła w sobotę w protestanckiej katedrze Storkyrkan w Sztokholmie chłopaka z ludu Daniela Westlinga. Na uroczystość przybyły rodziny królewskie z całego świata. Syn jednego z założycieli radykalnego palestyńskiego ugrupowania Hamas był za pomocą powyżej 10 lat ważnym informatorem izraelskich służb specjalnych Szin Bet - podał izraelski dziennik "Haarec". Trzy wykroczenia - i po nieomalże jazdy. Świeżo upieczeni kierowcy przez dwa lata od uzyskania prawa jazdy będą pod specjalnym nadzorem. jeśli w ciągu 24 miesięcy popełnią trzy wykroczenia, to stracą uprawnienia do prowadzenia auta. Projektem zmiany przepisów we wtorek ma zająć się rząd.wpierw Facebook, chwilowo YouTube - pakistańskie władze zablokowały dopuszczenie do tych serwisów. Powód? wedle władz, na portalach zostały zamieszczone "bluźniercze" materiały. Grzegorz Napieralski zapewnia, że nie zamierza relacjonować o stanowisku wicepremiera w obecnym rządzie w zamian za udzielenie w II turze poparcia Bronisławowi Komorowskiemu. Unijna asystent dla Polski na likwidację skutków powodzi zależy przede wszystkim od skali szkód. Aby starać się o pomoc, muszą być spełnione warunki, dotyczące m.in. rozmiaru zniszczeń - ocenił przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

sensacja na tenisowym Australian Open - Kim Clijsters nie wygra drugiej imprezy wielkoszlemowej z rzędu. Belgijka przegrała z Nadią Pietrową, w całym meczu ugrała ledwo jednego gema. bez liku lepiej poszło jej rodaczce Justine Henin. U panów faworyci na razie nie zawodzą.

Publicysta i laureat Nagrody Nobla z ekonomii Paul Krugman dostrzega analogię pośrodku Sejmem w szlacheckiej Polsce a Senatem USA, przepowiadając półżartem bagno Ameryki. Po trwającej ponad dwa lata batalii Komisja Europejska zgodziła się na skrócenie czasu studiów licencjackich polskich pielęgniarek. z przyczyny temu dużo szybciej dostaną dyplom, który umożliwi im pracę w krajach Unii Europejskiej - ustaliła reporterka RMF FM Kamila Biedrzycka. Nowe prawo obejmą wszystkie pielęgniarki, które ukończyły na odwrót liceum i chcą pracować w krajach członkowskich.

Jak burza kolejne szczeble nowojorskiego US Open przechodzi młodziutka tenisistka Melanie Oudin. 17-letnia Amerykanka tym społem rozprawiła się z Marią Szarapową 3:6, 6:4, 7:5. Zapowiedzi przerodziły się w fakty. Jak poinformowała państwowa jedenasta muza irańska, Teheran rozpoczął we wtorek produkcję wysoce wzbogaconego uranu. zgromadzenie nadzorcza Telewizji Polskiej otworzy dziś koperty ze zgłoszeniami kandydatów do zarządu spółki. Do zarządu TVP może trafić Małgorzata Raczyńska i Jan Pospieszalski. Ale to nie koniec możliwych zaskoczeń.- O złocie chociażby nie marzyłam. Moim celem był medal na mistrzostwach świata, jestem przeszczęśliwa - cieszyła się na antenie TVN24 Anna Rogowska, mistrzyni świata w skoku o tyczce. - chyba że zdążę wrócić z treningu na zapewne będę dopingował Justynę. Myślę, że dziś pokaże rywalkom - mówi Adam Małysz. maksymalny krajowy skoczek sam też nie zamierza osiadać na laurach i w wywiadzie dla nSportu zapowiada walkę o kolejny medal, już na dużej skoczni. Ponad 4 mln sztuk papierosów o wartości ok. 2,5 mln zł przechwycili policjanci z CBŚ i celnicy na trasie Świebodzin-Świecko. ładunek był ciemny w naczepie ciężarówki - poinformował w czwartek reprezentant komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

TVP krytykuje ministra


- kontestacja legalności wyboru kierownictwa TVP dzięki przedstawiciela ministerstwa skarbu to czyn sprzeczne z interesem spółki i dobrem mediów publicznych - oświadczył ambasador TVP Stanisław Wojtera. To odpowiedź na ogłoszenie resortu skarbu o skierowaniu do KRS zastrzeżeń co do wyboru zarządu Telewizji Publicznej.

Solary coraz bliżej


W środę została podpisana porozumienie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w sprawie przekazania promesy na montaż solarów aż na 380 budynkach w uzdrowisku w Szczawnicy.

Syn dyplomaty bezkarnie gwałci; ma immunitet


Moskiewska policja bada sprawę serii gwałtów, o których popełnienie jest podejrzewany m.in. syn afrykańskiego dyplomaty - podał komplet naczyń stołowych newsru.ua. Funkcjonariusze nie mogli zatrzymać podejrzanego, gdyż zamknął im zanim nosem drzwi, zasłaniając się paszportem dyplomatycznym.

Rusza budowa Nord Stream


W Slite na wschodnim wybrzeżu szwedzkiej Gotlandii na statek załadowano rury, które będą częścią Gazociągu Północnego. w tej chwili zostaną przetransportowane na pływającą platformę zacumowaną na środku Bałtyku, skądże w najbliższych dniach kombinat Nord Stream rozpocznie układanie gazociągu.

Indykiem w kręgle


W kręgle rzucają nie wypolerowaną kulą, ale... mrożonym indykiem. "Indycze kręgle" to sport, kto w USA robi furorę. Amerykanie uprawiają go przede wszystkim w święto Dziękczynienia.

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszelki być może ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny plus zawżdy na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypadkiem ułożyć zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły plus wiecznie na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice. najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice.