W nocy pyły wulkaniczne znikną z polskiego nieba


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w nocy z wtorku na środę nad Polskę napłyną masy świeżego powietrza, już bez zanieczyszczeń pochodzenia wulkanicznego. Jak podaje Lechistan filia Żeglugi Powietrznej, przestrzeń powietrzna nad Polską będzie otwarta od godz. 7 rano w środę.

Dziś mija 70. rocznica rozpoczęcia rozstrzeliwania 22 tysięcy polskich jeńców dzięki NKWD. Polscy oficerowie, policjanci, naukowcy, urzędnicy trafili do sowieckiej niewoli po agresji Związku Radzieckiego na Polskę we wrześniu 1939 roku. "Nasz Dziennik": Fundacja "Lux Veritatis" skierowała do premiera skargę na działalność służb skarbowych. Wiceszefowa SLD Katarzyna Piekarska a posłowie: Bartosz Arłukowicz i Krzysztof Matyjaszczyk - m.in. te osoby będą w sztabie wyborczym kandydata SLD na prezydenta - Grzegorza Napieralskiego. - faktycznie wierzymy w to, co robimy. W ideę nowego otwarcia w Polsce - powiedział zwierzchnik Sojuszu.Kierowca samochodu ma obowiązek nakazać pasażerowi zapięcie pasów, a w razie dalszej odmowy musi się zatrzymać i wysadzić taką osobę - takie szeroko nagłośnione we Włoszech posada zajął Sąd Najwyższy. Wielka Brytania zwróciła się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Madrycie, aby hiszpańska gwardia Cywilna nie patrolowała wód wokół Gibraltaru. Londyn ostrzegł, że "wtargnięcia" na te wody stanowią "pogwałcenie brytyjskiej suwerenności" i szkodzą dialogowi miedzy obu państwami w sprawie statusu Gibraltaru - poinformowała przedstawicielstwo EFE. nawet 40 tys. osób przypuszczalnie zadziać pracę, jeżeli w lokalach zostanie wprowadzony łączny zakaz palenia - uważa Konfederacja Pracodawców Polskich. Taki skutek przyniesie spadek liczby klientów, którym - zdaniem właścicieli restauracji i pubów - zaowocują zaostrzone przepisy.

Kraj nad Wisłą Grupa Energetyczna chce pozyskać z emisji akcji ok. 5 mld zł brutto - wynika z opublikowanego prospektu spółki. Około 3,5 mld złÂ PGE zamierza przeznaczyć na audycja inwestycyjny, a pozostałe 1,5 mld wyda na sfinansowanie odkupu od Skarbu Państwa pakietów mniejszościowych spółek zależnych.

Po emisji nagrania pokazującego nieszczęśnika jadącego pod bieg drogą szybkiego ruchu w Katowicach, nasi internauci postanowili dociec, kto felernego dnia nie winien był przykucnąć za kierownicą. Co najmniej trzy osoby zginęły, a 45 zostało rannych w Bangkoku w czasie piątkowych starć wojska z antyrządowymi demonstrantami. między rannych jest trójka dziennikarzy, jeden z nich odniósł poważne obrażenia.

Prezydent Lech Kaczyński otrzymał pośmiertnie tytuł honorowego obywatela Warszawy. Uchwałę w tej sprawie podjęli w czwartek stołeczni radni. 55 pracowników elektrowni atomowej Kaiga na południowym zachodzie Indii zostało napromieniowanych po wypiciu skażonej wody w miejscu pracy - poinformowało w niedzielę indyjskie źródło oficjalne. niedostatek Przemysława Gosiewskiego stanowiska szefa klubu parlamentarnego PiS było przygotowywane w ścisłej tajemnicy. jeszcze we wtorek w porze wieczoru wiedziały o tym trzy, może cztery osoby w partii. Gosiewski został wezwany do gabinetu Jarosława Kaczyńskiego po południu.Jak zapowiadali, tak zrobili - stoczniowi związkowcy rozbili namiotowe miasteczko pod domem premiera. Zapewniają, że szpica będzie cicha i spokojna. - jeżeli prezes rady ministrów do nas nie wyjdzie, to po prostu będziemy mieli piknik - mówią. Planują pozostawać w Sopocie do niedzieli. Gdy władze ogłosiły, by tragicznie zmarłego prezydenta krajowy złożyć do grobu na Wawelu, wielu podniosło larum. Ale jeszcze bardziej natężony sprzeciw pojawił się, gdy trumnę zabrano z królewskiej krypty. działo się to po śmierci Marszałka Piłsudskiego w 1935 roku. Dzisiaj, nad 70 lat po "konflikcie wawelskim", czyli ogólnonarodowym skandalu związanym z pochówkiem marszałka, od nowa pojawia się rozmowa czy pierwsza postać w kraju powinna spocząć miedzy królami. Reżyser Andrzej Wajda i jego żona Krystyna Zachwatowicz-Wajda napisali nie zaplanowany list, w którym wzywają władze Kościoła do wycofania się z decyzji o pochowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego z żoną na Wawelu. List publikuje brama gazeta.pl.

"Nie" dla podwyżek "1+3"


Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) docenia obsługiwanie rządu, ale jego propozycję przyszłorocznych podwyżek "1+3" dla nauczycieli uznaje za niewystarczającą - poinformował stary ZNP Sławomir Broniarz.

Obama i Merkel - kolejne delegacje nie przyjadą do Krakowa


Prezydent USA Barack Obama, kanclerz fryc Angela Merkel, prezydent Grecji Georgios Papandreou i król Norwegii Harald V, Król Hiszpanii Juan Carlos, król Szwecji Karol XVI Gustaw i szwedzki członek rządu spraw zagranicznych Carl Bildt, brytyjski następca tronu książe Karol, szef rządu Kanady Stephen Harper odwołali udział w niedzielnych uroczystościach pogrzebowych na Wawelu.

Brytyjczycy są niechętni imigrantom


Brytyjczycy są z większym natężeniem zaściankowi i niechętni imigrantom niż większa część obywateli Europy Zachodniej - wynika z sondażu transatlantictrends - ośrodka badawczego German-Marshal Fund. Sondaż omawia piątkowy "Guardian".

Premier: Nikt w Europie nie dałby rady tej wodzie


szef rządu Donald Tusk, jaki po południu odwiedził dotknięte powodzią Kobiernice na Śląsku, ocenił, że trzeba wydać dziesiątki miliardów złotych na ochronę przeciwpowodziową.

Gwiazdki z USA błysną pod polskim koszem


W USA fani koszykówki w lutym będą pasjonować się 59. weekendem All-Star Game, a w następstwie tego najlepszych z najlepszych zawodników z parkietów NBA. W Polsce będziemy mieli swój Mecz Gwiazd, w którym Gwiazdy PLK sprawdzą przemeblowaną i odmłodzoną reprezentację Polski.

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszelki być może ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny plus zawżdy na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypadkiem ułożyć zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły plus wiecznie na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice. najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice.