Udany debiut spółki Ferro


Akcje producenta armatury Ferro wzrosły na otwarciu w pierwszym dniu notowań o 24,52 proc. do 13,2 zł.

korzyść netto Zetkamy w pierwszej połowie roku wyniósł 3,599 mln zł. W drugiej połowie roku spółka liczy na podobny rezultat, chociaż potwierdzający się złoty przypuszczalnie negatywnie sparować się na wynikach spółki - poinformował pryncypał spółki Leszek Jurasz. Posiadacze jednostek funduszy akcyjnych, którzy liczyli na "efekt stycznia" ileś się rozczarowali. Co prawda w pierwszej połowie miesiąca ceny akcji rosły ale w przyszłości indeksy giełdowe odnotowały już zniżki. w miejsce oczekiwanych styczniowych wzrostów, miesięczny bilans wypadł w następstwie tego w okolicach zera. ewidencja szerokiego rynku WIG zyskał dopiero co 0,2 proc. Na niezwykle podobnym poziomie znalazła się styczniowa mediana (czyli wartość środkowa) wyników grupy otwartych funduszy akcji polskich. Najlepszy efekt w tego grupie uzyskał Quercus Agresywny (3,75 proc.) a najgorszy Novo Akcji (-2,67%). Są chętni na dzierżawę dużego doku w Stoczni Gdynia - potwierdził zarządca kompensacji Roman Nojszewski. Dziś otwarto koperty z ofertami firm. Ilu jest zainteresowanych na razie acz pozostaje tajemnicą.Wczorajszą sesję giełdy na Wall Street zakończyły na skromnych plusach. Indeks Dow Jones wzrósł o 0,19%, S&P 500 o 0,08%, a technologiczny Nasdaq zyskał 0,43%. Wzrosty kontynuowały wczoraj akcje spółki Intel (+2,98%), która najlepiej zaprezentowała się z wszystkich walorów wchodzących w zespół indeksu DJIA. producent stolarki Pozbud T&R przydzielił w ramach oferty publicznej 5 mln akcji serii E, po 5 zł za sztukę i pozyskał 25 mln zł, podała spółka w czwartek. Częstą praktyką wśród przedsiębiorców jest korzystanie z różnego rodzaju form dokształcania w trakcie prowadzonej działalności gospodarczej. Jedną z takich form są uczelnia licencjackie. gdyż profil podjętej edukacji pozostaje najczęściej w związku z zakresem prowadzonej działalności, podatnicy pytają o wybór zaliczenia wydatków na jej sfinansowanie do kosztów uzyskania przychodów.

newralgiczny doktor Weterynarii zdecydował o wycofaniu z rynku puszek ze starym szwedzkim mięsem oraz produktów, które je zawierały. W sumie wycofano o tyle o ile 39 tysięcy puch natomiast ok. 250 kg farszu mięsnego i gotowych wyrobów, m.in. pierogów i krokietów - poinformował przedstawiciel Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar.

szczebel chce, by kupowanie sprzętu dla wojsk za granicą był zwolniony z offsetu. Pozwoli to szybciej kupić m.in. opancerzone samochody patrolowe i bezpilotowe środki rozpoznania, które są potrzebne w Afganistanie. Prace nad zmianami w przepisach już trwają. Pracownicy PZU obdarowani darmowymi akcjami zarobią wiele na majowym debiucie spółki na giełdzie - zauważa "Gazeta Wyborcza". wedle niej, to kolejna wielka firma, której akcje pracownicze to żyła złota.

złocisty stracił w czwartek 2,7 gr do dolara i 2,2 gr do euro w reakcji na zmiana na gorsze nastrojów na rynkach finansowych i spadek EUR/USD. O godzinie 17:35 bieg USD/PLN testował ilość 2,8978 zł, a EUR/PLN 4,0723 zł. Wal-Mart Stores Inc's chief executive kicked off a two-day meeting by telling Wall Street that the world's largest retailer has more room to grow, both at home and internationally. Ponowna nominacja Bena Bernanke'a na szefa amerykańskiej Rezerwy Federalnej wywołała we wtorek pozytywne nastroje na Wall Street, a w konsekwencji - wzrosty.Linxtelecom, międzynarodowy operator telekomunikacyjny należący do grupy kapitałowej ATM, sfinalizował transakcję przejęcia części estońskiego podmiotu Norby Telecom świadczącego usługi w obszarze transmisji danych i telefonii IP (VoIP) - poinformował ATM w komunikacie prasowym. Premier Litwy Andrius Kubilius uważa, że jego brzeżek będzie mógł wprowadzić euro już w 2014 roku. We wtorkowym wywiadzie dla radia publicznego Lietuvos Radijas premier zaznaczył, że pomimo kryzysu ranga utrzymuje kontrolę na finansami kraju i zamierza to robić w przyszłości. Dobra nowina dla dopiero co upieczonych rodziców - resort pracy przygotowuje ustawę żłobkową, która zakłada nowe formy opieki nad dziećmi do trzeciego roku życia. Miniżłobki, świetlice dzienne a nianie opłacane przez samorząd mają rozzuchwalić Polki do rodzenia dzieci - donosi "Dziennik periodyk Prawna".

PA Nova zbuduje dla Tesco pasaż komercyjny za 15,4 mln zł


PA Nowa zbuduje pasaż komercyjny dla Tesco za 15,4 mln zł netto. struktura ma się zakończyć do 25 lutego przyszłego roku - podała spółka w piątkowym komunikacie.

Kulczyk Oil rusza na podbój giełdy


komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła perspektywa emisyjny Kulczyk Oil Venture. Oznacza to, że spółkę od debiutu na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych dzielą już wprost przeciwnie tygodnie.

Radziwiłł: MF nie planuje emisji w euro, jednak w I poł. '10 emisja w dolarach


ministerstwo Finansów nie planuje już emisji w euro, chociaż w I połowie tego roku przeprowadzi emisję obligacji dolarowych w wysokości 1 mld dolarów. Możliwa jest też nadawanie w jenach o wartości około 500 mln dolarów - poinformował Dominik Radziwiłł, wiceminister finansów.

Bolivia says lithium plant on track for 2014


Bolivia is optimistic it will develop a large-scale lithium industry at the Uyuni salt lake single-handedly by 2014, even though the country has never produced lithium, its mining minister said.

przebieg EUR/USD miernikiem nastrojów na rynkach


W dalszym ciągu kurs EUR/USD pozostaje bardzo dobrym miernikiem nastrojów na rynkach finansowych i w efekcie nastawienia inwestorów do bardziej ryzykownych aktywów. Trwające od 7 czerwca odbicie, które wyniosło kurs wspólnej waluty z okolic 1,19 USD do nad 1,23 USD pozwoliło na wyraźne odbicie cen na rynkach akcji.

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszelki być może ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny plus zawżdy na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypadkiem ułożyć zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły plus wiecznie na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice. najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice.