Udany debiut spółki Ferro


Akcje producenta armatury Ferro wzrosły na otwarciu w pierwszym dniu notowań o 24,52 proc. do 13,2 zł.

PKB Słowacji spadło w drugim kwartale o 5,3 proc. rdr, wobec 5,6 proc. spadku w pierwszym kwartale - podało w czwartek słowackie kancelaria statystyczne. W niedzielę wieczorem LOT podtrzymał decyzję o wstrzymaniu lotów do poniedziałku 19 kwietnia, do godziny 14. - wynika z komunikatu przesłanego PAP za pośrednictwem biuro prasowe LOT. zbytkowny londyński dom towarowy Harrods, nastawiony na wybredną i zamożną klientelę, uruchomił sprzedaż sztab złota. Nowa oferta wychodzi naprzeciwko inwestorom, szukającym bezpiecznej przystani dla swoich gotówkowych rezerw.Na niespełna 800 dni zanim rozpoczęciem turnieju trwają intensywne prace budowlane na przyszłych arenach piłkarskich mistrzostw Europy. W Warszawie i Poznaniu trwają prace pod ręką trybunach, a w Gdańsku rozpoczęto montaż konstrukcji stalowej. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział dziennikarzom, że w tym tygodniu prześle do Komitetu do Spraw Europejskich projekt odpowiedzi dla Komisji Europejskiej ws. umowy gazowej z Rosją. Związkowcy z radiowej Trójki domagają się od zarządu Polskiego Radia odwołania ze stanowiska dyrektora stacji Jacka Sobali natomiast proszą o umożliwienie Magdzie Jethon powrotu do pracy dziennikarskiej.

Chorwacja chce by, mający połączyć Rosję z Europą, Gazociąg Południowy (South Stream) przebiegał za pomocą jej teren - pisze w środę chorwacki dziennik "Jutarnji List".

prącie władz czeskiej spółki energetycznej ČEZ - Alan Svoboda - zapłaci 1,7 mln koron (1 CZK = 0,1624 zł) za 'insider trading' walorami swojej spółki. To orzeczenie rady banku centralnego (ČeskĂĄ nĂĄrodnĂ­ banka), który jest nadzorcą rynku - napisał o tym dzisiaj pamiętnik czeski "MladĂĄ Fronta Dnes ". Prezydent Chin Hu Jintao zapewnił w poniedziałek na otwarciu rozmów wysokiego szczebla ze Stanami Zjednoczonymi, że Chiny pragną kontynuować reformę systemu ustalania kursu juana, nie przedstawił tymczasem konkretnych terminów.

Nie żyli ponad forma ani nie manipulowali danymi, a mimo to znaleźli się w podobnej sytuacji co Grecja. Hiszpania pod względem gospodarczym to w pewnym sensie Ameryka Zjednoczone strefy euro. stronica litewska odbuduje 19-kilometrowy odcinek torów z rafinerii w Możejkach do granicy łotewskiej - powiedział w piątek PAP krajowy podsekretarz skarbu Mirosław Budzanowski po spotkaniu w Wilnie z ministrem energetyki Arvydasem Sekmokasem. pakiet ratunkowy dla Grecji od UE może okazać się trzy baty większy niż to oryginalnie ogłaszano - pisze "Handelsblatt" powołując się na anonimowe żródła z Komisji Europejskiej.W piątek po południu główne indeksy warszawskiej giełdy notowały spadki. Analitycy podkreślają, że nasza giełda spisuje się gorzej od europejskich, ale o wyniku sesji zdecydują amerykańskie dane. - Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie odrabiają wcześniejsze spadki - podają maklerzy. basta tygodnia nie ma obowiązek przynieść znaczących zmian na rynku FX i FI. Złoty nie zareaguje właściwie na krajowe dane makro, jedynymi czynnikami, które mogą zakłócić spokój może być nerwowość na rynkach zagranicznych - oceniają analitycy.

korekta wartości złotego


W trakcie wtorkowych notowań złoty osłabił się względem euro i dolara. Kursy EUR/PLN zaś USD/PLN na zamknięciu sesji europejskiej kształtowały się na poziomach odpowiednio: 4,1850 i 2,9620. szczególnie silną zwyżkę wspomnianych par walutowych mogliśmy pilnować koło południa.

W.Brytania: 48-godzinny strajk londyńskiego metra


48-godzinny strajk około tysiąca pracowników dozoru technicznego trzech linii londyńskiego metra rozpocznie się w środę o 19 czasu lokalnego, ponieważ sędzia nie zgodził się wydać zakazu, o który wnosił pracodawca - Tube Lines.

Mieszkania będą tanieć. przynajmniej za pośrednictwem pół roku


- chociaż do połowy przyszłego roku mieszkania będą tanieć - prognozuje w TVN CNBC interes były minister budownictwa Mirosław Barszcz. Jego zdaniem, do kupienia jest na rynku nadzwyczaj niemało mieszkań. - Aż 43 procent oddawanych do użytku lokali stoi pustych – twierdzi Barszcz.

E-Mikołaj kupuje w listopadzie


Sklepy internetowe apelują, by prezenty świąteczne kupować już w listopadzie. Na dwa tygodnie nim Wigilią zakupy online to party tylko dla hazardzistów - pisze "Metro".

szef ARP o planie sprzedaży aktywów stoczni Szczecin


prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Wojciech Dąbrowski zdecyduje we wtorek, czy zatwierdzić niepodobny idea sprzedaży tych części majątku stoczni Szczecin, które nie znalazły nabywców w ubiegłym roku. myśl przygotował zarządca kompensacji.

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszelki być może ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny plus zawżdy na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypadkiem ułożyć zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły plus wiecznie na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice. najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice.