Jest potwierdzenie: To czerep Gongadzego


Fragmenty czaszki, odnalezione pod koniec lipca pod Kijowem, należą do zamordowanego w 2000 r. dziennikarza prasa periodyczna internetowej "Ukrainska Prawda" Georgija Gongadzego - oświadczyła w czwartek Wałentyna Tełyczenko, ajerkoniak wdowy po dziennikarzu Myrosławy Gongadze.

angielszczyzna kompleks piłkarski Manchester City stracił w ubiegłym roku fiskalnym rekordową kwotę 92,6 miliona funtów (około 425 milionów złotych). dziewiczy minister obrony Niemiec Karl-Theodor zu Guttenberg wyciągnął konsekwencje personalne w związku z wrześniowym bombardowaniem w Afganistanie. W przeprowadzonym na żądanie żołnierzy Bundeswehry nalocie zginęło wtedy ponad sto osób. Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama zawodzi raz po raz większą liczbę ufających mu wcześniej wyborców. W prezydencie właśnie "odkochała się" seksowna modelka Amber Lee Ettinger, ochrzczona na przestrzeni kampanii prezydenckiej mianem "Obama Girl".reprezentacja Holandii pokonała szwaby 3:2 (19:25, 25:21, 25:22, 21:25, 15:13) w meczu drugiej kolejki finałowego turnieju z cyklu World Grand Prix siatkarek, który w środę rozpoczął się w Tokio. - tragedia pod Smoleńskiem nie zdestabilizowała życia politycznego w Polsce, ale je wykoślawiła - powiedział brytyjski publicysta Neal Ascherson, autor książek o Polsce, dostrzegając "asymetrię" na scenie politycznej. pomocnik sekretarza stanu USA Jeffrey Feltman ostrzegł w środę, że jeśli pogłoski o przekazaniu za pomocą Syrię rakiet Scud libańskiemu Hezbollahowi okażą się prawdziwe to brzeżek ten winien rozliczać się z "poważnymi konsekwencjami".

niemal półtora roku w zamknięciu, bez światła dziennego i ze sterylnym jedzeniem, spędzą ochotnicy przygotowujący się do eksperymentu będącego symulują lotu na Marsa, by sprawdzić, jaki wpływ na ich psychikę i kondycję fizyczną będzie miała taka wyprawa.

blisko tysiąca osób uczestniczyło w sobotę w paradzie homoseksualistów Gay Pride w Budapeszcie. ruch odbywała się blisko zaostrzonych środkach bezpieczeństwa w związku z groźbami, jakie pod adresem manifestujących kierowały w internecie radykalne grupy nacjonalistyczne. Znaczna część lotów z paryskich lotnisk jest odwołana z powodu trwającego już drugi dzień strajku kontrolerów lotniczych. Poprawiły się choć w Paryżu zdolność pogodowe, które dzień wcześniej obok strajku zakłócały postępowanie lotniczy.

Po tym jak na jaw wyszedł romans Johna Terry'ego z byłą partnerką Wayne'a Bridge'a ten drugi uniósł się honorem i zrezygnował z występów w reprezentacji Anglii. Zdaniem kibiców z gry w drużynie narodowej wyłączony powinien zatrzymać się wprawdzie as Chelsea Londyn. Nie wręcz przeciwnie BP, ale i inne koncerny naftowe nie są porządnie przygotowane na kazus kolejnej awarii i katastrofy ekologicznej. To głos komisji Kongresu Stanów Zjednoczonych, nim którą wystąpili szefowie kilku największych firm naftowych. szef rządu makaroniarz Silvio Berlusconi na razie pozostanie w szpitalu, do którego trafił po ataku z rąk chorego psychicznie mężczyzny. werdykt o terminie jego wypisania zapadnie wówczas we wtorek. - szef rządu jest wielce anemiczny - powiedział konował szefa włoskiego rządu Alberto Zangrillo. wprawdzie we Włoszech rozgorzała rozmowa nad przyczynami niedzielnego ataku. Opozycja twierdzi, że dłużny mu jest sam Berlusconi.Silne wstrząsy, które nawiedziły w sobotę wcześnie rano Chile, spowodowały tsunami, podało środek ostrzegania o fala samotna na Pacyfiku. Służby ostrzegają przedtem wielkimi zniszczeniami. auto jednego z przywódców irańskiej opozycji Mehdiego Karubiego został ostrzelany w nocy z czwartku na piątek na północy kraju. Karubi, uprzedni prowadzący parlamentu, nie został ranny - podała w piątek jego pagina internetowa Sahamnews. Kościoły katolickie we Włoszech instalują automatyczne dozowniki wody święconej, ażeby obniżyć zagrożenie grypą A/H1N1 - informuje BBC na swym portalu internetowym.

Jagr przypadkiem nie zagrać z Finlandią


As czeskiej drużyny hokejowej Jaromir Jagr przypuszczalnie nie zagrać w środowym meczu ćwierćfinałowym turnieju olimpijskiego z Finlandią, gdyż odczuwa bóle w karku.

uroczystość otwarcia studiów dla nauczycieli j. polskiego w charakterze obcego


Uroczysta inauguracja studiów podyplomowych w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego odbyła się w piątek w Konsulacie Generalnym RP w Chicago.

Pryszczyca zagraża najlepszej wołowinie na świecie


Epidemia pryszczycy na południu Japonii grozi zdziesiątkowaniem krów wagyu - rasy, która daje jeden z najlepszych i najdroższych rodzajów wołowiny na świecie. Premier Yukio Hatoyama przeznaczył na barki dla hodowców 100 mld jenów (854 mln euro).

Pakistan: kolejny szlag sił USA w Waziristanie


Co w żadnym wypadku 10 osób zginęło, gdy amerykańskie rakiety trafiły dziś o brzasku w samochody w Północnym Waziristanie na północnym zachodzie Pakistanu, w pobliżu granicy z Afganistanem - poinformowali anonimowi przedstawiciele amerykańskich służb wywiadowczych.

Benedykt XVI pozwany w sprawie pedofilli


mieszkaniec Illinois Arthur Budzinski pozywa Watykan i Stolicę Apostolską za rzekome tuszowanie przypadków molestowanie seksualnego dzięki katolickiego księdza w stanie Wisconsin. W pozwie znajduje się postulat ujawnienia nazwisk tysięcy duchownych, przy których są - zdaniem pozywającego - wiarygodne doniesienia o niewłaściwym zachowaniu seksualnym.

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszelki być może ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny plus zawżdy na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypadkiem ułożyć zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły plus wiecznie na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice. najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice.