"Polska działalność polityczna to muppet show"


wedle Wiesława Walendziaka, jednego z założycieli Prawa i Sprawiedliwości, Lechistan polityka to teraz muppet show. jako przykład "pacynki" podaje Bartosza Arłukowicza z SLD. - Pomyliło mu się reality show "Agent", w którym dawniej występował, z pracą w komisji śledczej - mówi w rozmowie z "Polską. The Times".

Warszawskie City coraz to mniej widoczne na mapie światowej finansjery. W rankingu centrów finansowych spadliśmy o 10 pozycji. Winę ponoszą: złe prawo, słabe urzędy, kiepska infrastruktura i polityczne walki - pisze "Puls Biznesu". Bezbramkowe remisy z Finlandią i Serbią a kompromitująca fiasko z Hiszpanią (0:6) to rezultat dwutygodniowego zgrupowania reprezentacji Polski. trener Franciszek Smuda nie ma jednak zamiaru opadać z raz obranej drogi. - w przyszłości będę stawiał na młodzież i ofensywny charakter gry - zapewnia w rzomowie z "Przeglądem Sportowym". przypływ gazu w kamienicy w miejscowości masa na Dolnym Śląsku. Jedna osoba została ranna, a 17 ewakuowano z walącej się kamienicy.Irlandzkie władze lotnicze (IAA) już o godz. 14 czasu polskiego otworzą przestrzeń powietrzną nad krajem. Tamtejsze lotniska zamknięte są od godz. 8 z powodu chmury pyłu z islandzkiego wulkanu. policja zatrzymała w nocy trzech mężczyzn i dwaj kobiety w sprawie zabójstwa 15-latki. między zatrzymanych jest sprawca, to on - potwierdził na antenie TVN24 komendant główny policji, Andrzej Matejuk. Martynę porzucono w środę w śniegu w miejscowości nieznany hobby pod Sulejówkiem. Miała rany kłute klatki piersiowej i brzucha. Lekarzom nie udało się jej uratować. Poszukiwany przy użyciu polski sąd 42-letni Polak został zatrzymany przez hiszpańską policję w Gijon (Asturia) na północy kraju. gorsza połowa przebywa teraz w więzieniu w oczekiwaniu na ekstradycję.

Do tragicznego wypadku doszło w główny punkt Wrocławia. 61-letni pan potrącony na pasach z wykorzystaniem wóz osobowy zmarł na miejscu.

Naciągnął Kancelarię Sejmu na tysiące zł - aktualnie musi oddać pieniądze. Wyrokiem warszawskiego sądu, wcześniejszy poseł PiS Tomasz Markowski ma przekazać Kancelarii 138 tys. zł wspólnie z odsetkami za nienależnie pobrane ryczałty na mieszkanie w Warszawie dla parlamentarzystów zza stolicy. Sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik uważa, że list premiera Władimira Putina do Polaków daje nadzieję na arche poważnego merytorycznego dialogu "zwłaszcza w obszarze historii, w obszarze tych spraw, które Polaków i Rosjan różnią i dzielą".

Policja zatrzymała 30-letniego mężczyznę, sprawcę śmiertelnego wypadku w Żyrardowie. Przyznał się, że rankiem na przejściu dla pieszych potrącił dwaj osoby. W wypadku zginęła 44-letnia kobieta, a jej 19-letnia córka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Incydent w ciągu uroczystości z udziałem duńskiej rodziny królewskiej i jej gości w Christiansborg w siedlisko Kopenhagi. Jeden z pełniących wartę żołnierzy padł na ziemię. - wypadek jest zaskakująca i dramatyczna, bo nie ma osoby, która kieruje ZUS-em - mówi wcześniejszy prezes Zakładu, a chwilowo konsultant prezydenta Paweł Wypych. Według niego sprawą bezpiecznego funkcjonowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych powinien pochwycić się premier.Osama bin Laden mógł na początku tego roku odnajdować się w prowincji Ghazni, na wschodzie Afganistanu - podała w piątek BBC. Kontrolę nad tą afgańską prowincją sprawuje polskie wojsko. Nagie truchło polskiego kierowcy ciężarówki znaleziono w nocy z niedzieli na pierwszy dzień tygodnia na przedmieściach Piacenzy w północnych Włoszech - podała włoska przedstawicielstwo Ansa. Ciało leżało w pobliżu ciężarówki. Czteroosobowa zespół filmowców pracująca dla UEFA przebywa w Trójmieście. Efektem jej prac będą filmy wykorzystywane blisko okazji EURO 2012.

Ile są warte komisje śledcze?


Pół miliona złotych kosztowała w 2009 r. aktywność sejmowych komisji śledczych, ustaliła "Rzeczpospolita".

Szczygło: W MSWiA sfałszowano dokumenty


Szef BBN Aleksander Szczygło zarzuca MSWiA, że sfałszowało dokumenty dotyczące kandydatów na generałów i chciało wprowadzić w pomyłka prezydenta. BBN na swoich stronach opublikował dokumenty, z których wynika, że dwóch kandydatów na kategoria generalski służyło w ZOMO. - Ci figa z makiem nie zajmowali się przeprowadzaniem człowiek starszy przez ulicę, wręcz przeciwnie zwalczali na ulicach demonstracje - powiedział Szczygło.

Argentyna z nożem na gardle


powyżej 42 tysiące widzów na stadionie w argentyńskim Rosario oglądało kompromitację swojej reprezentacji w piłkarskiej wojnie z Brazylią. Argentyna przegrała 1:3, a "canarinhos" wskutek zwycięstwu zapewnili sobie awans do mundialu w RPA. Z kolei Argentyńczycy ciężko skomplikowali swoją sytuację w grupie zespołów z Ameryki Południowej.

Nadał wiadomość o swoim ślubie sprzed ołtarza


Pan młody ze stanu Maryland (na wschodzie USA) wywołał spore harmider na własnym ślubie, gdy przerwał ceremonię, aby zaktualizować informacje o sobie na portalach internetowych Facebook i Twitter - poinformował w piątek Reuters.

cenność Państwa zapłaci za apetyt łosia


Reprezentujący Skarb Państwa minister środowiska ma odpłacić się podlaskiemu rolnikowi kompensata za szkody wyrządzone w jego prywatnym lesie przez łosie - orzekł Sąd Okręgowy w Białymstoku. werdykt jest prawomocny.

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszelki być może ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny plus zawżdy na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypadkiem ułożyć zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły plus wiecznie na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice. najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice.