Kraków: dozór policyjny za znieważenie prezydenta


Krakowska policja zatrzymała mężczyznę, który w miejscu publicznym znieważył prezydenta RP. O wulgarnym zachowaniu zawiadomili funkcjonariuszy świadkowie zdarzenia. 31-latkowi przedstawiono zarzut i objęto go dozorem policyjnym.

Gang, który zajmował się kradzieżą sprzętu budowlanego i samochodów z Anglii, Niemiec i Francji rozbiły CBŚ i mazowiecka policja. Złodzieje interesowali się nic bardziej błędnego luksusowymi autami. niższa izba parlamentu znowelizował ordynację wyborczą do parlamentu, wprowadzając interdykt kandydowania osób skazanych prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego. widać w drugiej połowie stycznia możliwe będzie zakończenie procesu w tzw. seksaferze w Samoobronie, który toczy się za zamkniętymi drzwiami nim Sądem Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim.Ogromne przeżycie, duże emocje, peregrynacja złożona w intencji pomordowanych. W taki rozwiązanie pasażerowie specjalnego pociągu jadącego na uroczystości w Lesie Katyńskim określają swoją podróż na punkt kaźni polskich oficerów. Wiozący ok. 460 osób skład, już przekroczył granicę Polski. Prezydent Szczecina Piotr Krzystek ściga internautów, bo poczuł się urażony krytyką na lokalnych forach internetowych - informuje "Rzeczpospolita". Stosowne zawiadomienie złożył w tej sprawie w prokuraturze. Internauci twierdzą, że za krytykę prezydenta spotykają ich szykany. Prezydent zapewnia, że nie zna nazwisk internautów. nieco tysięcy paczek z żywnością i ciepłą odzieżą dla ubogich rodzin z regionu zamierza przygotować białostockie konsorcjum "Droga" w ramach tegorocznej edycji akcji charytatywnej "Pierwsza gwiazdka" - poinformował na konferencji prasowej u prezydenta Białegostoku założyciel stowarzyszenia, werbista Edward Konkol.

- prawie wyciągnąc topielca z wody, to pojawia się on jak śmiałek tragedii. niemniej schetyna pojawia się w charakterze bohater wspierający – powiedział Stefan Niesiołowski. Wicemarszałek Sejmu odpierał w ten sposób zarzuty ze strony opzoycji, której politycy twierdzą, że były szef MSWiA ma obowiązek również ponieść konsekwencje polityczne afery hazardowej.

klan Krzysztofa Olewnika dotarła już do siedziby prokuratury w Sopocie, gdzie poznała wyniki sekcji zwłok zamordowanego. - To werdykt ostateczna i chyba z tym się najgorzej pogodzić. trzeba będzie przyjąć to do wiadomości i rozpocząć z tym żyć - mówiła nim wejściem do prokuratury siostra Olewnika. Przyznała, że do tej pory ród miała nadzieję, że to nie jest ciało Krzysztofa. milicja potwierdza: znaleziony samochód, który zatopiony znajduje się w rzece Narwi pomiędzy, miejscowościami Rzędziany a Radule (woj. podlaskie) to mechaniczny koń zaginionych poprzednio kilkoma dniami geologów. auto leży dachem do góry. Nie ma informacji czy w zatopionym wraku są ludzie. Akcję odłożono do jutra z powodu zapadającego mroku.

Prokurator okręgowy w Olsztynie nakazał wszcząć na nowo postępowanie dotyczące molestowania 6-letniej dziewczynki z powiatu bartoszyckiego - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Mieczysław Orzechowski. Amerykańska reprezentacja na obchody 70. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej powiększyła się o szefa Narodowej Rady Bezpieczeństwa USA, gen. Jamesa Jonesa - potwierdził reprezentant MSZ Piotr Paszkowski, Generał dołączy do byłego sekretarza obrony w administracji Billa Clintona, Williama J. Perry'ego. wzdłuż 200 milionów złotych wydawanych raz w roku na promocję Polski, świat nie zna naszego kraju - donosi pamiętnik "Polska". Winne są nieobecność całościowej wizji i koordynacji działań poszczególnych ministerstw. A zdaniem fachowców pieniądze przeznaczone na promocję to ogromne marnotrawienie publicznych funduszy.Niefortunne wypowiedzi, problemy techniczne i posiłkowanie się... Wikipedią. początek kampanii wyborczych kandydatów PO i PiS przyniósł już kilka wpadek. Pozostaje pytanie, na ile są one winą głównych zainteresowanych, a na ile ich sztabów. W niedzielę na VII Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie (Zachodniopomorskie) ustanowiono nieznany najlepszy wynik Guinnessa na największe "Zanurzenie Misiów Polarnych". Po talię w Bałtyku jednocześnie zanurzyło się w przybliżeniu półtora tysiąca uczestników zlotu. Policjanci dotarli do babci coś koło tego półtorarocznego chłopczyka, którego znaleziono dzień wczorajszy bez opieki w parku w Łagiewnikach - jednej z dzielnic Bytomia. chłopiec jest zdrowy, noc spędził w domu dziecka. potem poszukiwana jest jego matka.

Stasiak: trzeba więcej ciężkiej rzetelnej pracy


Rząd PO-PSL powinien wykazać więcej śmiałości w realizacji zadań, a mniejszy akcent kłaść na sprawy wizerunkowe - uważa dyrektor Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak.

TVN: To doświadczenie zamknięcia ust dziennikarzom


"Grupa TVN przyjmuje z wielkim niepokojem próbę zamknięcia ust dziennikarzom dzięki prokuraturę w Krakowie. Postawienie zarzutu dziennikarzowi TVN24 za to, że opublikował informacje z dochodzenia dotyczącego afery gruntowej pokazuje, że bitwa o wolność słowa, podstawową plus w demokratycznym społeczeństwie, jest bez ustanku aktualnym wyzwaniem" - stwierdza w specjalnym oświadczeniu kierownictwo TVN.

Liczą straty. Gdzie trzeba - wysadzają wały


Na południu Polski wata powoli ustępuje, ale problemy mieszkańców się nie skończyły. Powódź wyrządziła ogromne szkody. Wielu ludzi straciło dorobek całego życia. W Woli Rogowskiej w Małopolsce saperzy zdecydowali się wysadzić część wału na Wiśle.

W Przasnyszu zniknęło 800 kart do głosowania


Po zamknięciu jednego z lokali wyborczych w Przasnyszu (Mazowieckie) okazało się, że komisji brakuje 796 kart do głosowania. To dysonans między liczbą kart, jakie w sobotę przedwyborczą otrzymała komisja a liczbą wrzuconych do urny i niewykorzystanych. - To na to samo błąd w liczeniu, nie proch wpływu na pokłosie głosowania - uspokaja w rozmowie z tvn24.pl Krzysztof Wawro z Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Płocku.

członek rządu finansów szuka pieniędzy, aby wypłacać zasiłki


"Rzeczpospolita": Minister finansów szuka pieniędzy, aby było z czego wypłacać zasiłki, alimenty i opłacać składki ZUS za bezrobotnych.

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszelki być może ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny plus zawżdy na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypadkiem ułożyć zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły plus wiecznie na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice. najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice.