Kraków: inspekcja policyjny za znieważenie prezydenta


Krakowska policja zatrzymała mężczyznę, kto w miejscu publicznym znieważył prezydenta RP. O wulgarnym zachowaniu zawiadomili funkcjonariuszy świadkowie zdarzenia. 31-latkowi przedstawiono nagana i objęto go dozorem policyjnym.

Odcięła ich głodne kawałki i lód. zbiorowość ludzka wsi Burzyska nad Bugiem, aby zdobyć się na "stały ląd", musieli posłużyć się z pomocy amfibii. Nie to jest tymczasem najgorsze, bo pierwotny sztuka rozegrać przypuszczalnie się z nadejściem odwilży. "Gazeta Wyborcza": Tata powinien swoje maluch tulić, kąpać, zmieniać mu pieluchy, zabierać do parku i bawić się piłką. Ale może też pod ręką niemowlaku nie robić nic. Pod warunkiem, że będzie przynosił do domu pieniądze - wynika z sondażu PBS DGA dla gazety. Andrzej Lepper znów – na własną prośbę – staje przed komisją śledczą. - Są niezmiernie grunt dokumenty, robocze notatki prokuratorów, które zatrzęsą komisją – zapowiada. Jakie? – Powiem w środę – ucina. – Z krzesła dość nie spadnę – bagatelizował Adam Hofman w programie 24 godzinynieskazitelny węgierski pisarz, György Spiró będzie gościem w Węgierskim Instytucie Kultury ( gród nad Wisłą ul. Moniuszki 10 ) w poniedziałek 26 października o godz. 18. Nie ma prawnej możliwości powołania wspólnego polsko-rosyjskiego zespołu śledczego prowadzącego postępowanie w sprawie katastrofy w Smoleńsku - uważa Prokuratura Generalna. Stosy kwiatów i zniczy wyrosły pod polskimi ambasadami na całym świecie. Polonia modliła się w kościołach za ofiary katastrofy w Smoleńsku. - To dwadzieścia cztery godziny wielkiego smutku - mówi Polka mieszkająca w Belgii. - To mogło się sprawić ale wręcz nam - uważa Polonus z Greeinpointu.

Senacka komisja regulaminowa w najbliższą środę przypuszczalnie ponownie rozpatrzyć konkluzja o uchylenie immunitetu Krzysztofa Piesiewicza. Jak powiedział jej szef Zbigniew Szaleniec, członek senatu stale nie przysłał pisma uściślającego jego wcześniejszy wniosek, o co prosili członkowie komisji.

Wszystkie kluby poparły rządowy projekty ustawy, który pomóc ma w usuwaniu skutków tegorocznej powodzi, i zapewniły, że będą nad nim pilnie pracować w komisji, aby jak najszybciej zaproponowane z wykorzystaniem rząd rozwiązania weszły w życie. Unijna pomocnik dla nasz na likwidację skutków powodzi zależy przede wszystkim od skali szkód. Aby starać się o pomoc, muszą być spełnione warunki, dotyczące m.in. rozmiaru zniszczeń - ocenił przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

To Bronisław Komorowski będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta. W partyjnych prawyborach zdobył 68,5 proc. głosów członków PO. Jego konkurenta Radosława Sikorskiego poparło jedynie 31,5 proc. wyborców. renomowany producent filmowy Lew R., zabroniony w prowadzonym w Łodzi śledztwie dotyczącym korupcji, ma w piątek wyjść z aresztu. Na konto warszawskiego sądu wpłynęło pół miliona złotych kaucji. Zakończył się auditing w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym - dowiedział się "Dziennik periodyk Prawna".W elektoracie Grzegorza Napieralskiego najbardziej chyba "kobiecą rękę" - wynika z sondażu Millward Brown SMG/KRC dla TVN i TVN24. Panie dotychczasowy też w przewadze wśród wyborców Bronisława Komorowskiego, Jarosława Kaczyńskiego a również Bogusława Ziętka. Z kolei "męskimi" kandydatami okazali się Andrzej Lepper i Janusz Korwin-Mikke. 23 proc. respondentów OBOP uważa, że przyczyną katastrofy w Smoleńsku były "ludzkie błędy i uchybienia", 19 proc. - "wyjątkowy uciekinier okoliczności, nad którymi nie można było zapanować", 9 proc. - "czyjaś zła wola". 34 proc. sądzi, że "wszystko po trochu": Z powodu intensywnych opadów deszczu, USA alarmowe i ostrzegawcze są przekroczone na większości rzek na południu Polski; padać ma do piątku, ale od środy sytuacja zacznie się przezornie poprawiać - informuje IMiGW.

awaria w Kielcach: osiedla bez ogrzewania


kilka tysięcy mieszkańców Kielc nie ma w piątkowe popołudnie ogrzewania i ciepłej wody, z powodu awarii sieci ciepłowniczej.

Rusza konkurs dla gimnazjalistek - "Jestem szefową"


Przełamywanie stereotypów dotyczących kobiet i władzy natomiast promowanie pozytywnego wizerunku kobiet-liderek to cel konkursu dla gimnazjalistek "Jestem szefową" organizowanego przez Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej.

komitet - o ochronie dziedzictwa mniejszości


ponad 34 mln zł w latach 2009-2010 przeznaczono z budżetu ministerstwa kultury na ochronę zabytków i wspieranie dziedzictwa mniejszości. grant otrzymały m.in. przegląd Kultury Żydowskiej, przegląd Muzyki Cerkiewnej, wydawnictwa i wystawy.

Rusza przedsięwzięcie charytatywna "Pierwsza gwiazdka" W Białymstoku


Kilka tysięcy paczek z żywnością i ciepłą odzieżą dla ubogich rodzin z regionu zamierza przygotować białostockie syndykat "Droga" w ramach tegorocznej edycji akcji charytatywnej "Pierwsza gwiazdka" - poinformował na konferencji prasowej u prezydenta Białegostoku założyciel stowarzyszenia, werbista Edward Konkol.

NIK: zmiany w zarządach kosztowały miliony


3,6 mln zł kosztowało powoływanie i odwoływanie kolejnych zarządów regionalnych rozgłośni Polskiego Radia w latach 2006-2008 - podała Najwyższa pokój Kontroli. W przypadku rozgłośni w Gdańsku i Warszawie kontrola zakończyła się wnioskami do prokuratury.

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszelki być może ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny plus zawżdy na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypadkiem ułożyć zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły plus wiecznie na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice. najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice.