Kraków: dozór policyjny za znieważenie prezydenta


Krakowska policja zatrzymała mężczyznę, który w miejscu publicznym znieważył prezydenta RP. O wulgarnym zachowaniu zawiadomili funkcjonariuszy świadkowie zdarzenia. 31-latkowi przedstawiono zarzut i objęto go dozorem policyjnym.

Premiera debiutanckiego albumu formacji Hobołd, która nagrała płytę z tekstami piosenek w gwarze warmińskiej odbędzie się za tydzień, 16 października, w Olsztynie. Gwarą tą posługują się współcześnie pojedyncze osoby. W rejonie Żółtej Turni ze zboczy zeszła lawina. Z czterech taterników przebywających na trasie śniegu jeden został przysypany. ruch ratownicza nie była wszelako konieczna. Platforma Obywatelska sparaliżowała prace komisji śledczej - tak wiceszef komisji, poseł Lewicy Bartosz Arłukowicz skomentował wyłączenie, głosami posłów PO, z komisji śledczej posłów PiS Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna. W jego ocenie działy się "dziwne" rzeczy, bo posłów PiS odwołano podczas nieobecności przedstawiciela PSL, który mógł uniemożliwić przegłosowanie wniosku PO.Urząd miasta stołecznego Warszawy wprowadził alert przeciwpowodziowe. pełnia za pomocą podwyższony ilość Wisły i spodziewaną w piątek falą kulminacyjną, która ma być wyższa od tej w trakcie powodzi stulecia z 1997 roku. W całym województwie do ewakuacji przygotowywanych jest kilkanaście tysięcy osób. Polacy są podzieleni gdy chodzi o opinię, czy marszałek Bronisław Komorowski i minister Radosław Sikorski powinni zawiesić swoje funkcje na okres prawyborów - wynika w sondażu przeprowadzonego na rozkaz "Rzeczpospolitej" przy użyciu GfK Polonia. Fundacja Ośrodka "Karta", Fundacja Pomocy Wzajemnej "Barka" i Jerzy Regulski, uznawany za twórcę pierwszej reformy samorządowej, zostali laureatami Nagrody Dwudziestolecia Odrodzenia Niepodległej krajowy - Pro Publico Bono, którą w środę przyznano w Krakowie.

Wyjaśnień ws. Czeczenów i Gruzinów, którzy we wtorek próbowali nielegalnie przekroczyć polsko-niemiecką granicę, domaga się prezydent Lech Kaczyński. List w tej sprawie wyśle do MSWiA szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

fortel łącząca Bytów z Chojnicami została wyremontowana. Zlikwidowano wyrwy po bokach, ale środka nie tknięto. - My to nazywamy wyprofilowaniem nawierzchni, aby zlikwidować ubytki krawędzi - mówi Włodzimierz Kubiak, stary Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. rekomendacja dla Jarosława Kaczyńskiego jest na "wznoszącej fali", w następstwie tego w pobliżu sympatii i strachu zanim powrotem IV RP, na które może liczyć Bronisław Komorowski, z trudem przewidzieć następstwo wyborów 20 czerwca - oceniają eksperci, z którymi rozmawiała PAP.

Na warszawskim Starym Mieście padł dorożkarski koń. Jego posiadacz zapewnia, że bestia nie było zmęczone, bo dzięki poprzedni miesiąc odpoczywało od pracy. ochrona dla Zwierząt, której personel zajęli się sprawą, stwierdziła, że koń był ślamazarny i kiedyś nie pracował w upale. W drugiej połowie bieżącego roku wojskowe komendy uzupełnień rozpoczną nabór do Narodowych Sił Rezerwowych. Na początek planowane jest przyjęcie 10 tysięcy żołnierzy - czytamy w "Rzeczpospolitej". Koniec drogowych szarży Jacka Kurskiego. Eurodeputowany z PiS nie będzie już przekraczał dozwolonych prędkości, bo… nie będzie siadał za kierownicą. - Immunizowałem się na czwarta władza i zatrudniłem kierowcę - przyznał w rozmowie z reporterem RMF FM.Czy Lechistan powinna przyznać się do winy za napad II Wojny Światowej? Czy Putin to swój chłop? Jakie jest najpopularniejsze imię Rosji i dlaczego Stalin? – odpowiadają blogerzy Onet.pl. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie w sobotę znaleziono ciało zatrudnionego tam funkcjonariusza. UE powinna reformować się tak jak Rzeczpospolita Polska przez ostatnie 20 lat. I dalej inwestować miliardy w drogi, żywot i sieci internetowe - pisze prezes rady ministrów Donald Tusk w specjalnym listowie do przywódców europejskich. O sprawie informuje "Gazeta Wyborcza".

Zdzisław Podkański zrezygnował z kandydowania


przewodniczący Stronnictwa Piast Zdzisław Podkański zrezygnował z kandydowania na prezydenta. W oświadczeniu przekazanym PAP we wtorek napisał, że nie chce osłabiać PiS i PSL.

Nitras nie daruje dziennikarce "lenia"


- Tej sprawy nie mogę darować. jest dozwolone odezwać się o mnie wszystko, ale nigdy pies z kulawą nogą nie nazwał mnie leniem - pisze na Twitterze Sławomir Nitras. Co tak zdenerwowało europosła? Okazuje się, że chodzi o artykuł, który został opatrzony tytułem: "Nitras największym euroleniuchem". polityk nie zgadza się z tym twierdzeniem i grozi sądem.

Druga fala co chwila bliżej Bałtyku


niebezpieczeństwo powodziowe w kraju przezornie ustępuje. bałwan kulminacyjna na Wiśle dotarła już na Pomorze, a ta na Odrze przepływa z wykorzystaniem województwo lubuskie. Na zalanych terenach w górze rzek rozpoczynają się powroty do domów i wielkie sprzątanie.

"Kto nie wybierze religii, będzie gorzej traktowany"


Wliczanie ocen z religii do średniej na świadectwie jest zgodne z konstytucją - uznał w środę trybunał Konstytucyjny. Rozprawie przewodniczył naczelny Trybunału Bohdan Zdziennicki, a sprawozdawcą był arbiter Adam Jamróz. - Postkomuniści ponieśli klęskę - komentuje Roman Giertych, dotychczasowy minister edukacji.

Szybsza wywłaszczenie znęcających się nad rodziną


Możliwość eksmisji osób, którym nakazano opuszczenie mieszkania z powodu stosowania przemocy w rodzinie, bez konieczności przyznawania im mieszkania socjalnego - przewiduje algorytm nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego, nad którym prace prowadzi resort sprawiedliwości.

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszelki być może ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny plus zawżdy na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypadkiem ułożyć zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły plus wiecznie na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice. najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice.