"Putin ma obowiązek odezwać się prawdę o Katyniu"


Nikołaj Swanidze, renomowany język rosyjski historyk i publicysta, uważa, że Rosja powinna odtajnić wszystkie dokumenty dotyczące mordu NKWD na polskich oficerach w 1940 roku. podług niego, Moskwa aczkolwiek nie jest permanentnie gotowa do powiedzenia prawdy o tej zbrodni.

dosyć tego z przeciąganiem w nieskończoność wypłat odszkodowań przy użyciu ubezpieczycieli. komisja Nadzoru Finansowego walczy o prawa konsumentów i chce zaostrzyć kary pod firm ubezpieczeniowych, które nie dotrzymują ustawowych terminów. Aż 11 milionów Rosjan pozbawionych jest wody pitnej i to niedaleko ogromnych zasobów jakimi dysponuje obręb - poinformował we wtorek język rosyjski wicepremier Aleksandr Żukow podczas międzynarodowego forum w Moskwie poświęconego wodzie pitnej. 7 grudnia rozpocznie się w Krakowie 2. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia. audycja przepołowiony został na trzy działy: Inferno, Purgatorio i Paradiso.krótko przed godz. 21.00 w czwartek hazardowa komisja śledcza zakończyła zamknięte posiedzenie, na którym przesłuchiwała biznesmena Ryszarda Sobiesiaka. Beata Kempa ujawniła, że Sobiesiak "czuł się swobodnie, bez liku mówił". Sławomir Neumann (PO) był atoli zdziwiony stanem majątkowym biznesmena. Z płonącego mieszkania w jednym z wieżowców w Ostrowcu Świętokrzyskim wypadł mężczyzna. poszkodowany w stanie ciężkim trafił do szpitala - jednakowo jak podtruta tlenkiem węgla jego matka. Polski tenisista Łukasz Kubot i Austriak Oliver Marach rozegrają w środę własny drugi mecz w grupie B kończącego sezon turnieju ATP World Tour Finals. Po południu zmierzą się w londyńskiej hali O2 estrada z Białorusinem Maksimem Mirnyjem i Andym Ramem z Izraela.

Dom polski w Iwieńcu powinno się do wszystkich obywateli Białorusi polskiego pochodzenia, a nie tylko do Andżeliki Borys i grupy jej stronników - to powiedzenie rządowego pełnomocnika ds. religii i narodowości Uładzimira Łamieki. W środę sąd odebrał Związkowi Polaków na Białorusi iwieniecki budynek.

USA i Wielka Brytania pozostaną w tak wiele za resztą świata - uważa dyrektor Pimco, największego na świecie funduszu obligacji Mohamed El-Erian. Powiedział on, że Waszyngton i Londyn muszą kalkulować się z niższymi wzrostami PKB niż te, które nastąpią w innych części świata. Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w Warszawie w wieczorze wyborczym kandydata na prezydenta Bogusława Ziętka. Jeszcze pół godziny zanim ogłoszeniem sondażowych wyników wyborów Ziętek mówił, że jest realistą i liczy na 0,2-0,4 proc. głosów.

"Rzeczpospolita" dotarła do oświadczenia byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego, w którym twierdzi on, że wyemitowany przez TVN24 wywiad z nim został zmanipulowany. armia i organizacje humanitarne pomagają mieszkańcom zachodniej Birmy, gdzie w wyniku trwających od kilku dni powodzi i osunięć ziemi zginęły co w żadnym razie 63 osoby, a 15 tys. rodzin musiało opuścić domy - poinformowały w poniedziałek państwowe publikatory i ONZ. 61-letnia kobieta, która niespełna rok wcześniej wyszła za mąż, skoczyła z wieży kościoła w Oksfordzie. Powodem było zadłużenie na kartach kredytowych - donosi "Daily Mail".Niemiecka prasa periodyczna sceptycznie ocenia szanse na spełnienie za pomocą ranga w Berlinie warunków, od jakich unia Wypędzonych (BdV) uzależnia rezygnację z nominowania swojej szefowej Eriki Steinbach do władz muzeum wysiedleń. punkt programu gazet ostro krytykuje żądania BdV, uznając je za próbę szantażowania rządu federalnego. - poziom może zrobić masa pożytecznych rzeczy poza wydawania pieniędzy - powiedział wicepremier Nick Clegg. W czwartek opublikowano wpis porozumienia koalicyjnego. wedle niego, nowy ranga ma szansę na wykonanie wielkich reform, których Wielka Brytania wybitnie potrzebuje. Główną nagrodę tegorocznego konkursu World Press Photo otrzymał italianiec Pietro Masturzo za zdjęcie z protestu w Iranie.

Wrocław: wielka ewakuacja rynku


Dwa tysiące ludzi ewakuowano z wrocławskiego rynku po anonimowym telefonie o ładunku wybuchowym w ratuszu - informuje RMF FM. Bomby nie znaleziono, a w piątkowy wieczór turyści i mieszkańcy przy użyciu ponad godzinę nie mogli wejść na płytę rynku.

30 lat więzienia za nakaz zabójstwa zakonnicy


Sąd w Brazylii skazał drugiego ranczera za rozporządzenie w 2005 r. zabójstwa amerykańskiej zakonnicy i działaczki społecznej Dorothy Stang. Regivaldo Galvao dostał decyzja 30 lat więzienia - podaje BBC nowina w sobotnim wydaniu internetowym

Zaskakujące informacje o porywaczu "Arctic Sea"


bajka porwania frachtowca Arctic Sea obrasta wciąż nowymi szczegółami. Dziś okazało się, że jeden z zatrzymanych porywaczy od trzech lat pokupny jest za zmarłego - informuje pogłos Moskwy.

Tusk składa "meldunek": możemy chodzić z podniesioną głową


- Chcę złożyć meldunek o wczorajszym wydarzeniu, które było wielkim europejskim, światowym, zbiorowym hołdem poniżej was – powiedział w trakcie spotkania w siedzibie MON z kombatantami Donald Tusk.

Bakero wie, jak wygląda obecność w Polsce


Jest w Polsce dopiero co parę godzin, a już budzi wielkie zainteresowanie. Jose Maria Bakero, który do końca roku poprowadzi warszawską Polonię, zapewnia, że zna polską ligę (i nie tylko) z telewizji. rzeczywistość na Konwiktorskiej mogą się jakkolwiek ileś różnić od telewizyjnego przekazu.

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszelki być może ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny plus zawżdy na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypadkiem ułożyć zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły plus wiecznie na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice. najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice.