"Putin winien cedzić prawdę o Katyniu"


Nikołaj Swanidze, niepośledni rosyjski historyk i publicysta, uważa, że Rosja powinna odtajnić wszystkie dokumenty dotyczące mordu NKWD na polskich oficerach w 1940 roku. podług niego, Moskwa aczkolwiek nie jest wciąż gotowa do powiedzenia prawdy o tej zbrodni.

Z całego kraju na naszą skrzynkę kontakt TVN24 napływają maile od widzów z terenów zmagających się z wielką wodą. Ci, do których powódź dotarła już na początku tygodnia przesyłają zdjęcia zalanych domów, utopionych aut, zniszczonych ogrodów. Ci, którzy swoją walkę z wodą dopiero rozpoczynają, apelują o pomoc. dzień dzisiejszy w Zatoce Meksykańskiej rozpoczęło się opuszczanie stalowej kopuły, którą nakryty będzie uszkodzony w wyniku zatonięcia platformy wiertniczej szyb, z którego wycieka ropa zanieczyszczająca wody zatoki i grożąca katastrofą ekologiczną u wybrzeży USA. Prezydent Szwajcarii Hans-Rudolf Merz przeprosił libijski szczebel za krótkie uwięzienie w ubiegłym roku syna libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego, Hannibala. Przeprosiny otwarły drogę do normalizacji stosunków dyplomatycznych.basta mundialu dla Francji i RPA. Francja nie zdołała wtargnąć RPA, a zespół gospodarzy - mimo zwycięstwa 2:1 - miało o złej sławie bilans bramkowy niż inny w tabeli grupy A Meksyk. To był rozgrywka kompromitacji. Francuzi wracają do kraju w niesławie, wstydzie i po protestach piłkarzy… O tym mundialu na pewno byli wicemistrzowie świata będą chcieli zapomnieć. Piłkarze RPA zaś są pierwszą drużyną w historii, która, będąc gospodarzem, zakończyła frakcja w turnieju na fazie grupowej. - W Polsce nie odnotowano do tej pory wzrostu zachorowań na grypę - poinformował w niedzielę przewodni Inspektorat Sanitarny. Jak powiedział wice rzecznika GIS Tomasz Misztal, jak na razie bezpieczne są również rejony przygraniczne z Ukrainą. Zawodnicy Jastrzębia Szczyrk Andrzej Laszczak i Damian Waniczek wywalczyli w sobotę srebrny medal mistrzostw Europy w saneczkarstwie na torze naturalnym. zawody odbyły się w Austrii.

Na minutę przed północą czasu miejscowego z przylądka Canaveral na Florydzie wystartował prom fantastyczny Discovery. Na ziemię wróci za 13 dni.

Miał być wielkim nieobecnym. brzeg morza zwłoki Słoniowej i cała Czarny Kontynent byli załamani niespodziewaną kontuzją najlepszego piłkarza Czarnego Lądu - Didiera Drogby. Może się chociaż okazać, że futbolista Chelsea pojawi się aczkolwiek na murawach w RPA. Szwedzki doktor drużyny WKS ocenił po operacji złamanego ramienia Drogby, że piłkarz będzie w stanie zagrać już w pierwszym meczu mistrzostw świata w RPA 15 czerwca z Portugalią. - kulminacja zachorowań na grypę na zachodniej Ukrainie minął - powiedział prezydent Ukrainy w Iwano-Frankowsku, jednym z najbardziej dotkniętych przez epidemię miast. Wiktor Juszczenko przyleciał tam co do jednego z prezydentem Białorusi.

Nowy Rok zazwyczaj witany jest w domach. dwadzieścia cztery godziny dalej rodacy zaczynają odchudzanie i rzucanie palenia. Większość Polaków, 62 proc. ankietowanych, nie zamierza choć bawić noworocznych postanowień. Tylko 17 proc. deklaruje, że podejmie jakieś kredyt - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Odciski stóp i truchło najstarszych czworonożnych zwierząt lądowych odkryli polscy naukowcy, prowadząc wykopy w Górach Świętokrzyskich. Wyniki swoich badań publikują na łamach najnowszego numeru prestiżowego tygodnika naukowego "Nature". Składając przysięgę na oddanie narodowi Ukrainy czułem wielką zadłużenia za ludzi, którzy poparli mnie w czasie wyborów prezydenckich - mówił w ukraińskim parlamencie Wiktor Janukowycz. Zaledwie parę chwil wcześniej został on zaprzysiężony na nowego prezydenta Ukrainy. Polityk złożył przysięgę na lojalność narodowi i otrzymał symbole władzy: pieczątka i buławę prezydencką."Gazeta Wyborcza": W ciągu dwóch lat liczba członków PO wzrosła o ponad połowę. Co ciekawe, nie jest partią ludzi młodych, za jaką uchodzi - zaznacza "Gazeta". Najwięcej jest w Platformie osób w wieku 50+, w żadnym wypadku zaś 20- i 30-latków. Irlandzki ksiądz został porwany w niedzielę w Pagadian City w południowych Filipinach – informuje serwis CNN. Gromadzą się w Dolinie Brzasku, by gromadzić złą energię i zamieniać ją w energię pozytywną. w dalszym ciągu poprzez swoją świątynie wysyłają ją w świat. Tysiące mediów i spirytualistów spotkały się w Brazylii, by odprawić doroczny ceremonia odnowienia ślubów składanych Tia Neiva.

Zatrważający doniesienie ONZ: to powód śmierci milionów ludzi


Każdego roku więcej ludzi umiera z powodu zanieczyszczonej wody niż w wyniku różnego rodzaju przemocy, w tym wojen - głosi opublikowany, w Światowym Dniu Wody, meldunek ONZ o wodzie pitnej.

Żyrafa znokautowała pracowniczkę zoo


W Providence w stanie Rhode Island (północny-wschód USA) żyrafa uderzyła w sobotę pracowniczkę zoo głową. Jej opiekunka wylądowała w szpitalu - podaje filia AP.

Abp Kowalczyk prymasem własny


Po uroczystym odczytaniu bulli papieskiej i podpisaniu protokołu kanonicznego objęcia diecezji abp Józef Kowalczyk jest oficjalnie nowym arcybiskupem metropolitą gnieźnieńskim i prymasem Polski.

Prezydent obciachu?


Mówią mi, że Chronos już przejść do porządku nad tym, co się stało w Smoleńsku. A ja stale nie chcę przechodzić nad tym do porządku. Mówią, że gdzie indziej na świecie też przydarzają się tragedie, być może większe niż śmierć 96 osób. A ja wiem, że to było wprawdzie 96 szczególnych osób z Prezydentem RP na czele.

"Synu, gdybym wiedział, to bym powiedział, że się będę za was modlił"


Zbigniew Boniek, bajanie polskiej piłki nożnej, w rozmowie w "Faktach po Faktach" wspominał jak nim wielce udanym dla lokalny mundialem w 1982 roku wspólnie z drużyną został przyjęty przez Jana Pawła II w Watykanie. Papież stwierdził, że za ekipę Piechniczka modlił się nie będzie, bo "Pan Bóg z piłką nie ma nic wspólnego". potem ileś zmienił zdanie.

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszelki być może ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny plus zawżdy na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypadkiem ułożyć zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły plus wiecznie na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice. najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice.