"Putin powinien mówić prawdę o Katyniu"


Nikołaj Swanidze, znakomity rosyjski historyk i publicysta, uważa, że Rosja powinna odtajnić wszystkie dokumenty dotyczące mordu NKWD na polskich oficerach w 1940 roku. podług niego, Moskwa jakkolwiek nie jest stale gotowa do powiedzenia prawdy o tej zbrodni.

Polacy uznają karty płatnicze za najbezpieczniejszą formę płatności, jednak jedna trzecia woli nie używać życia ich w trakcie letniego wypoczynku. Zdecydowana większość z nas na wczasy weźmie gotówkę. Wśród powodów, dla których nie korzystają z karty za granicą, 48 proc. Polaków wskazało wysokie opłaty. francuszczyzna prezydent Nicolas Sarkozy i szwajcarska prezydent Doris Leuthard poruszyli w rozmowie telefonicznej sprawę Romana Polańskiego, zagrożonego ekstradycją do USA - poinformowały szwajcarskie władze federalne. W 58. minucie meczu w Poznaniu Robert Lewandowski bezwzględnie wykorzystał błąd Michała Stasiaka i ustalił rezultat spotkania na 2:0. Było to jego 18 trafienie w tym sezonie ekstraklasy. Z takim dorobkiem napastnik Lecha zdobył tytuł króla strzelców ekstraklasy.W północno-zachodnich Chinach u ponad 600 dzieci stwierdzono zatrucie ołowiem - podały w poniedziałek czwarta władza pekińskie. Robert Kozyra nie ma wątpliwości: protesty naokoło koncertu Madonny są bezzasadne. - To jest kompletna bzdura. Madonna w czasie wsystępu nie będzie cofać się do symboli religijnych. (...) To będzie wyłącznie zabawa, bezgrzeszny show - powiedział na antenie TVN24 naczelny Radia Zet. Wtórował mu Piotr Metz z "Machiny", jaki uważa, koncert Madonny w obrzęd Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest całkowitym przypadkiem. międzynarodowy rok astronomii dobiega już końca, ale jeszcze tyle pytań zostało bez odpowiedzi. Na przykład, czy Galileusz został zjarany na stosie, czy zamknięty w więzieniu.

"Polska" dotarła do dokumentu, z którego wynika, że Ministerstwo Skarbu Państwa sugerowało w projekcie ustawy hazardowej uwzględnienie wniosków Totalizatora.

Jak poinformowały w poniedziałek władze, co bynajmniej 22 osoby poniosły śmierć a tysiące musiały opuścić swoje domy w rezultacie gwałtownych opadów deszczu i burz zaś spowodowanych przez nie powodzi na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Czteroletnim zakazem pełnienia funkcji partyjnych ukarał nasz sąd partyjny SLD byłego europosła Andrzeja Szejnę (Świętokrzyskie i Małopolska) za "naruszenie dobrego imienia partii oraz jej członków" w wywiadzie dla "Dziennika" - poinformował dzień dzisiejszy ambasador SLD Tomasz Kalita.

24 butelki piwa - tyle winien jest prezydent USA Barack Obama premierowi Kanady Stephenowi Harperowi. Powód? porażka amerykańskich hokeistów w finale z Kanadą. Z apelem do rządu Rosji o poklask wniosków krewnych ofiar z Katynia wystąpili prawnicy reprezentujący rodziny ofiar przedtem Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. Bliscy żądali rehabilitacji wszystkich pomordowanych za pośrednictwem NKWD i odtajnienia dokumentów. Do tej pory Rosjanie odmawiali. Czy po katastrofie pod Smoleńskiem ulegnie to zmianie? Roberto Mancini, szkoleniowiec Manchesteru City musi interpretować się ze swojego zachowania w ciągu meczu jego drużyny z Evertonem. W końcówce spotkania trener rzucił się na trenera drużyny z Liverpoolu, bo ten przetrzymywał piłkę. Manciniego godzić musiał arbiter techniczny.Miła osłupienie spotkała przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji krajowy Ireneusza Jelenia. Wieści napłynęły z Francji, dokąd doceniono postawę piłkarza i uznano go najlepszym zawodnikiem ligi w październiku. W wieku 90 lat zmarł Walter Fredrick "Fred" Morrison, wynalazca latającego talerza (Frisbee) – informuje CNN. Zmarł Maciej Kozłowski, niepośledni histrion teatralny, filmowy i telewizyjny. Aktor zmagał się z wirusowym zapaleniem wątroby typu C. proszek 52 lata.

Federacja Rosyjska "partaczy na własnym podwórku"


Ukraińskie próby zastraszenia Kijowa i wpłynięcia na jej politykę wewnętrzną to "partacka polityka Rosji na własnym podwórku", pisze na łamach "Financial Timesa" fachowiec waszyngtońskiego Instytutu Gospodarki Międzynarodowej im. Petera G. Petersona, Anders Aslund.

Inteligentna sygnalizacja wychowa kierowców


Sygnalizacja świetlna ze specjalnymi czujnikami ma powstrzymać wypadkom na ul. Lucerny. Drogowcy przymierzają się do wprowadzenia podobnych urządzeń na innych ulicach stolicy - zadeklarowała w poranku TVN stolica Polski zwierzchniczka ZDM, Grażyna Lendzion.

Drzewiecki skłamał ws. spotkania z biznesmenem?


wcześniejszy minister sportu Mirosław Drzewiecki - nie zważając na temu, co mówił - spotkał się niepostrzeżenie z biznesmenem z branży hazardowej Ryszardem Sobiesiakiem. Stało się to tuż przed wybuchem afery hazardowej. Tak choć wynika z ustaleń CBA.

Znicze dla radzieckich żołnierzy. Miedwiediew dziękuje


W 65. rocznicę zakończenia II wojny światowej na cmentarzach żołnierzy radzieckich w Polsce zapłonęły znicze. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew podziękował za dbanie o rosyjskie groby. - Uważam to za niebywale grunt dla przyszłości i za jeden z głównych wyników wojny - podkreślił

Opole: 15 lat więzienia dla "SMS-owego zabójcy"


15 lat więzienia - to kara dla 30-latka, który na pierwszej randce zamordował kobietę poznaną wcześniej dzięki sms-owemu serwisowi randkowemu. proces toczył się z wyłączeniem jawności, wyrok zapadł poprzednio sądem okręgowym w Opolu.

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszelki być może ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny plus zawżdy na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypadkiem ułożyć zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły plus wiecznie na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice. najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice.