Sensacyjne objawienie archeologiczne w Polsce


"Rzeczpospolita": Naukowcy z Uniwersytetu Szczecińskiego odnaleźli w jaskini Stajnia w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej pierwsze danie w Polsce szczątki neandertalczyka - pisze gazeta.

- Moja polemika z Sobiesiakiem miała położenie rok temu, nie pamiętam jej. Na pewno choć nie rozmawiałem z nim o grach hazardowych, ta dyskurs trwała na odwrót kilkanaście sekund - powiedział w TVN 24 Grzegorz Schetyna. Ryszard Sobiesiak to jeden z biznesmenów z Dolnego Śląska, zamieszany w aferę hazardową. Grał u Johana Cruyffa, po boisku biegał społem z Guardiolą, Stoiczkowem i Hagim. Jako asystent trenera pracował w Barcelonie i Valencii teraz obejmie Polonię Warszawa. JosĂŠ Maria Bakero zostanie szkoleniowcem "Czarnych Koszul" coraz w tym tygodniu - pisze "Gazeta Wyborcza". Do pięciu wzrosła wolumen ofiar tornada, które przetoczyło się w pierwszy dzień tygodnia przez Oklahomę. Co najmniej 58 osób jest rannych, w tym para ciężko - podały władze stanowe. uprzednio agencje pisały o czterech ofiarach.Tańczących i śpiewających ministrów francuskiego rządu można zobaczyć w nowym klipie reklamowym młodzieżówki rządzącej we Francji partii sojusz na sprawa Ruchu Ludowego (UMP) - poinformowały w sobotę media. Krążący po internecie klisza wywołał falę kpin pod adresem członków rządu. - chociaż do połowy przyszłego roku mieszkania będą tanieć - prognozuje w TVN CNBC biznes były minister budownictwa Mirosław Barszcz. Jego zdaniem, do kupienia jest na rynku wielce bez liku mieszkań. - Aż 43 odsetek oddawanych do użytku lokali stoi pustych – twierdzi Barszcz. Po tygodniu lata, na początku maja powróciły do Hiszpanii zimowe temperatury. W 27 regionach kraju, po największej części na północy i na wschodzie, ogłoszono stan pogotowia ze względu na śnieg, grad, grad i burze.

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński zostanie pochowany w rodzinnym grobowcu na cmentarzu na warszawskim Wilanowie, choć posłanka Izabela Jaruga-Nowacka - na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie - poinformował dziś w Radomiu wiceszef klubu poselskiego Lewicy Marek Wikiński.

Irańskie władze poinformowały, że w ich ręce wpadł Abdulmalik Rigi, stary organizacji sunnickich terorystów Jundallah, Żołnierzy Boga. "Złomiarze", którzy skradli 250 m przewodów telekomunikacyjnych, wpadli w ręce lubuskich policjantów. choć w Żaganiu funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, kto przewoził w swoim polonezie 830 kg kradzionego ołowiu - poinformował w środę Sławomir Konieczny z zespołu prasowego lubuskiej policji.

- U nas obowiązuje w tej chwili norma "wszystkie ręce na pokład" i te informacje nie są do końca prawdziwe – oświadczył w "Kropce nad i" Adam Bielan. polityk PiS i bliźni wspólnik Jarosława Kaczyńskiego odnosił się w ten sposób do informacji, że w sztabie prezesa PiS nie ma Jacka Kurskiego i Zbigniewa Ziobry. "Polska": Wojsku brakuje sprzętu i jedzenia - zdradza w rozmowie z dziennikiem wdowa po zmarłym polskim żołnierzu, Natalia Ambrozińska. - Amerykanie chcą uratować Kubę jak muzeum marksizmu na wolnym powietrzu - powiedział po zakończonej w sobotę dwudniowej międzynarodowej konferencji "Europa solidarna z Kubą", zorganizowanej w Madrycie, jej architekt - Lech Wałęsa. - deformacja na Kubie jest nieunikniona - dodał zapewniając, że będzie udzielał poparcia dysydentom tak długo, jak będzie trzeba.Jak w zbawienny rozwiązanie posłużyć się nadmiar śniegu pokazali obywatele małego miasteczka Gospić w Chorwacji. Z okazji Igrzysk w Vancouver "ulepili" - a raczej zbudowali - bałwana. I to jakiego! Zdziwienie, zaskoczenie, niedowierzanie natomiast niezrozumienie - takich słów gen. Gromosław Czempiński w "Kropce nad i" w TVN24 użył do opisania sprawy katastrofy prezydenckiego Tupolewa i kontekst z tym związanych. absencja wcześniejszej reakcji na fakt, że na pokładzie samolotu znajdowały się najważniejsze osoby w państwie, skomentował: - niejako coś tych wszystkich ludzi zamroczyło, że pies z kulawą nogą nie reagował. Nie zaginęły karty bankowe Aleksandry Natalli-Świat, ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia; są w dyspozycji Żandarmerii Wojskowej, będą zwrócone bankom - podała prokuratura wojskowa. Nie stwierdzono kradzieży innych kart oprócz należącymi do Andrzeja Przewoźnika.

Nałęcz kandydatem w wyborach prezydenckich


Kandydatem Partii Demokratycznej i Socjaldemokracji Polskiej w przyszłorocznych wyborach prezydenckich będzie Tomasz Nałęcz - poinformowali na wtorkowej konferencji prasowej szefowie obu ugrupowań Brygida Kuźniak zaś Wojciech Filemonowicz. Wybory prezydenckie odbędą się jesienią 2010 roku.

eksplozja i okręt zatonął. anonimowy los wielu marynarzy


Ponad 50 marynarzy uratowano z południowokoreańskiego okrętu wojennego, jaki zatonął w pobliżu granicy morskiej z Koreą Połnocną. Według agencji Yonhap, zginęło co w żadnym razie parę osób. Na pokładzie było 104 marynarzy. Seul podejrzewa przypływ torpedowy Phenianu. Do incydentu doszło w pobliżu wyspy Baengnyeong.

"Tusk nas olewa, mrowie wywiadów będzie"


Pierwsza noc pod domem premiera Donalda Tuska już za związkowcami. Na razie jest spokojnie. Ale, jak mówią stoczniowcy, zanudzać się nie będą. - bez liku gości przyjedzie, niemało wywiadów będzie. jakiś agregat się zgłosił, że nam urozmaici bytność - mówił na antenie TVN24 Andrzej Nachola ze stoczni w Gdańsku.

Z gruzów rodzinnego domu do USA


Po kataklizmie na Haiti przypadkiem żyć poniekąd do miliona sierot. pomóc im chcą ręce do pracy z całego świata, a Amerykanie już usprawniają procedury adopcyjne. UNICEF chociaż przestrzega - nie trzeba wykonywać pochopnie, bo opuszczone dzieci są łatwym łupem dla handlarzy żywym towarem.

Bielecki: ciągle żyję najbliższym meczem


Jan Krzysztof Bielecki dotychczas zaprzeczał spekulacjom, że może utrzymywać się premierem. Ale w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" pytany, czy jeśli będzie trzeba, stanie na czele rządu, odpowiada m.in.: "Jestem dyżurnym kandydatem na różne stanowiska".

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszelki być może ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny plus zawżdy na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypadkiem ułożyć zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły plus wiecznie na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice. najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice.